06.11.2011

Łazienkowskie kaczki

Za każdym razem gdy jestem w Łazienkach, robię "kontrolę stawów" ;) Czyli po prostu analizuję cechy kaczek odpoczywających na wodzie w poszukiwaniu czegoś ciekawego. I jak dotąd każde moje przeczesywanie stawów zostało nagrodzone. Na poniższych zdjęciach są ciekawe kaczki sfotografowane na stawach w Łazienkach Królewskich.

CYRANECZKA
Anas crecca
 Tę cyraneczkę zaobserwowałam dzisiaj. Miałam na początku problem z oznaczeniem, ale gdy dostrzegłam zielone lusterko, już nie było wątpliwości.


 Nasza najmniejsza kaczka. Na tych zdjęciach widać, jaka to kruszyna (w porównaniu do krzyżówek).


PŁASKONOS
Anas clypeata
 Tego płaskonosa również widziałam dzisiaj.

 Z ząbkami ;)
 Tu widać lusterko koloru szmaragdowego.

 Uzasadnienie nazwy ;)


ROŻENIEC
Anas acuta
 Ta samica została zaobserwowana podczas wycieczki ornitologicznej w zimie (lutym tego roku, jeśli dobrze pamiętam).
ŚWISTUN
Anas penelope
 Natomiast tego samca zobaczyłam po zakończeniu wycieczki z okazji Europejskich Dni Ptaków (październik tego roku). Szkoda, że pozostali wycieczkowicze się na niego nie załapali...


A więc pozdrawiam i zachęcam do "czesania"! :D
Emi

6 komentarzy:

janek pisze...

O nie!!! :D. Teraz już nie podskoczę! :P. Zaraz moja relacja, miałem tylko płaskonosa, a zapewniam, że szukałem dokładnie :). A w dodatku mój cały czas spał... ;). To jest dopiero mega fail ;P

bluealmonds pisze...

Ha ;D

Emila pisze...

No to muszę się w końcu zmobilizować i odwiedzić Łazienki. A co do tego płaskonosa - może to mój, z mokradeł, ponieważ teraz już stąd odleciał. Może chciał stolicę zwiedzić ;)

janek pisze...

Podsumowując, przez jeden weekend zaobserwowane zostały cyraneczka, rożeniec i płaskonos, miesiąc temu świstun, a wiosną krakwy, cyraneczka, czernica i słonka (? :D), a jeszcze zimą rożeniec :)

bluealmonds pisze...

No, to mamy niezły wynik! :)

OlekHaggeFotografiaPrzyrodnicza pisze...

Fajne kaczki :) U mnie takowych brak jak na razie :P